H İ B

deprem

Hizmet İhracatı Strateji Konferansı Gerçekleştirildi!

Hizmet İhracatı Strateji Konferansı Gerçekleştirildi!

Birliğimiz tarafından organize edilen “Hizmet İhracatı Strateji Konferansı” 19-21 Nisan 2024 tarihlerinde Ticaret Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ömer BOLAT’ın teşrifleri ve Ticaret Bakan Yardımcısı Sayın Özgür Volkan AĞAR, Sakarya Valisi Sayın Yaşar KARADENİZ, TİM Başkanı Sayın Mustafa GÜLTEPE, Birliğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şekib AVDAGİÇ, Yönetim Kurulu ve Komite Üyelerimizin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Geniş bir katılımla gerçekleştirilen konferansın ilk gününde açılış konuşmaları ve sunumların akabinde hizmet sektörlerinin sorun ve çözüm önerilerinin yanı sıra kısa, orta ve uzun vadeli stratejiler hakkında paylaşımlarda bulunuldu. Daha sonra Ticaret Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ömer BOLAT değerlendirmelerini katılımcılarla paylaştı. Konferansın ikinci oturumunda Hizmet Sektörleri Sürdürülebilirlik Eylem Planı Projesi sunumu gerçekleştirildi. Konferansın üçüncü oturumu Birliğimiz komite üyelerinin görüşlerinin akabinde Ticaret Bakan Yardımcımız Sayın Özgür Volkan AĞAR’ın değerlendirmeleri ile tamamlandı.

Konferansın ikinci gününde Birliğimiz komiteleri arası iş birliği ve ortak sinerji imkanları hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Birliğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şekib AVDAGİÇ’in değerlendirme ve kapanış konuşması ile “Hizmet İhracatı Strateji Konferansı” nihayete erdi.

Hizmet İhracatı Strateji Konferansına ilişkin fotoğraflara linkten ulaşılabilmektedir.