H İ B

deprem

Hizmet İhracatçıları Birliği – Türk Hava Yolları Eğitim Hizmetleri İş Birliği Protokolü

Hizmet İhracatçıları Birliği – Türk Hava Yolları Eğitim Hizmetleri İş Birliği Protokolü

Ekonomimize sağladığı döviz girdisi ile birlikte, ülkemizin yumuşak gücüne sağladığı katkıyla büyük öneme sahip eğitim hizmetleri ihracatının artırılması amacıyla THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı ve HİB Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sayın Ahmet BOLAT ve HİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Eğitim Hizmetleri Komite Başkanı Doç. Dr. Sayın Mustafa AYDIN’ın katılımlarıyla; THY A.O. ve Hizmet İhracatçıları Birliği arasında 20 Aralık 2022 Salı günü iş birliği protokolü imzalanmıştır.

Birliğimize üye olan üniversitelerde eğitim alan uluslararası öğrencilerin ailelerinin ekonomi kabini gidiş-dönüş seyahatleri için 20 Aralık 2022 – 28 Şubat 2023 tarihleri arasında düzenlenen biletlemelerde, için %30 indirim uygulanacaktır.

  • Öğrenci belgesinin THY satış ofislerine ibraz edilmesi gerekmektedir.
  • Gidiş ve dönüş uçuş tarihleri arasında en fazla 15 gün olabilir.
  • İran, Irak, Ürdün, Azerbaycan, Bulgaristan, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Somali, Mısır, Sudan, Nijerya, Fas, Cezayir, Cibuti ve Kamerun çıkışlı gidiş-dönüş uçuşlarda geçerli olacaktır.

2022 – 2023 yıllarında Birliğimiz üyesi üniversitelere ilk defa kayıt yaptıracak uluslararası öğrencilere ve 3 aile yakınına tek yön ve gidiş dönüş seyahatleri için %20 indirim uygulanacaktır.

  • Öğrencinin yeni kayıt yaptırdığını gösterir belgenin THY satış ofislerine ibraz edilmesi gerekmektedir.
  • 20 Aralık 2022 – 30 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenen biletlemeler ve 20 Aralık 2022 – 31 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek uçuşları kapsamaktadır.