H İ B

deprem

DUYURULAR

Türkiye-Kazakistan İş Forumu, 14 Nisan 2022 Nur-Sultan Hakkında

Sayın Üyemiz,


Türkiye İhracatçılar Meclisinden Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’e atıfla alınan bir yazıda T.C. Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş’un ikili ticari ve ekonomik ilişkileri değerlendirmek amacıyla yapacağı Kazakistan ziyareti kapsamında, 14 Nisan 2022 Perşembe günü Nur-Sultan’da Türkiye-Kazakistan İş Forumu’nun düzenlenmesinin planlandığı; T.C. Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş ve Kazakistan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı – Ticaret ve Entegrasyon Bakanı Sayın Bakhyt Sultanov’un teşrifleri ile gerçekleştirilmesi öngörülen İş Forumuna katılmayı arzu eden üyelerimizin, 6 Nisan 2022 Çarşamba günü saat 18:00’e kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1384/18301 bağlantısından kayıt oluşturmaları gerektiği belirtilmektedir.

Başvuru ve Katılım Koşulları


– Başvuru formu doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önem arz etmektedir:


– İş Forumuna katılım ücretli olup, DEİK üyesi olan firma temsilcilerinin 315 ABD Doları, DEİK üyesi olmayan firma temsilcilerinin 420 ABD Doları tutarındaki ön ödemeyi (avans) aşağıdaki hesaba yatırmaları gerekmektedir:

Hesap Adı DIŞ EKONOMIK ILIŞKILER KURULU

Banka Adı YAPI VE KREDI BANKASI

Şube Adı GALATASARAY Ş B.

Şube Kodu 495

Para Birimi USD

Hesap No 70531331

IBAN TR910006701000000070531331

– Ödeme sırasında açıklama kısmında katılımcı adi soyadı ve “Kazakistan IF” yazılması gerekmektedir. Toplam katılım bedeli kayıt oluşturarak, ön ödemeyi gerçekleştiren firma temsilcilerine ayrıca bildirilecektir.
– Uçak biletleri, Nur-Sultan’da şehir içi ulaşım ve konaklama katılımcılar tarafından münferit olarak organize edilecektir. Toplantının gerçekleştirileceği yer ve program kayıt yaptıran firma temsilcilerine bilahare iletilecektir.

– Kazakistan Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. 19 Şubat 2022 tarihinden itibaren geçerli olan kurallara göre, ülkeye seyahatlerde Kazakistan Cumhuriyeti’nin tanıdığı aşı pasaportuna sahip yolcular PCR testinden muaf tutulmaktadır. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen aşı pasaportları Kazakistan tarafından kabul edilmekte olup, son doz uygulamasının son 6 ayda yapılmış olması gerekmektedir.

– Aşı koşulunu karşılamayan yolcuların en fazla 72 saat önce düzenlenmiş negatif sonuçlu PCR testi ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır. Kare kodlu test raporunun İngilizce, Kazakça veya Rusça düzenlenmiş olması gerekmektedir.Bilgilerinize sunulur.