H İ B

deprem
  • Anasayfa
  • Duyurular
  • TİM-TEB Girişim Evi / Tekno Kadın Girişimciler Globale Açılıyor

DUYURULAR

TİM-TEB Girişim Evi / Tekno Kadın Girişimciler Globale Açılıyor

Sayın Üyemiz,


Türkiye İhracatçılar Meclisinden alınan yazıda, 2015 yılından bu yana Türk Ekonomi Bankası ortaklığıyla yürütülen TİM-TEB Girişim Evleri bünyesinde, 2021 yılı ilk yarısında İstanbul, Ankara, İzmir, Denizli, Gaziantep, Bursa ve Mersin’de TİM-TEB Girişim Evi, Trabzon ve Erzurum’da TİM Girişim Evi olarak 9 farklı ilde muhtelif çalışmalara devam edildiği ve bugüne kadar 1.300’e yakın teknoloji odaklı girişimciye destek verildiği iletilmiştir.


TİM-TEB Girişim Evi ve ABD Büyükelçiliği işbirliğinde bu yıl ilk kez düzenlenecek olan AWE programı kapsamında, Tekno Kadın Girişimciler Akademisi Programı’nın ülkemizde kadınların liderliğinde faaliyet gösteren girişimlerin güçlenmesine ve global ölçekte başarılı girişimlere dönüşmesine katkı verme amacıyla Ekim ayında başlatılmasının planlandığı bildirilmektedir. 2019 yılında Amerika Büyükelçilikleri öncülüğü ile 53 ülkede uygulanan AWE programları ile bugüne kadar 7.000’den fazla kadın girişimci desteklenmiştir.

AWE kapsamında Tekno Kadın Girişimciler Akademisi Programı global hedefleri olan kadın girişimcilerin büyüme mücadelesine destek olmayı amaçlamaktadır. Ülkemizin girişimcilik ekosisteminin ulaştığı seviyeye uygun olarak tasarlanan AWE Tekno Kadın Girişimciler Akademisi hem başlangıç evresinde yer alan hem de ticarileşmenin ileri seviyelerine ulaşmış kadın liderliğindeki girişimleri hedefleyen iki ayrı programdan oluşmaktadır. Akademi kapsamında erken evrede yer alan girişimlere yönelik Start Up programı, küresele yönelik büyüme hedefleri olan ileri seviye girişimler için ise Scale Up programı uygulanacaktır.

Ekim ayında başlayacak AWE Tekno Kadın Girişimciler Akademisi’ne katılacak girişimcileri eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin yanında neler bekliyor?

  • Amcham (Amerikan Şirketler Derneği) üyesi firmalarla bir araya gelme,
  • Birçok Kurumsal şirketin üst düzey yöneticisinin ve üst düzey kadın ihracatçıların katılacağı Speed Mentoring etkinliklerinde yer alma,
  • MentorTalks’larda birbirinden değerli iş insanı ile tanışma ve de tecrübe edinme fır-satı,
  • Program iş ortaklarının girişimcilere sunacağı avantajlı hizmetlerden faydalanma,
  • Amerika pazarına açılma konusunda özel eğitim ve webinar etkinliklerine katılma,
  • Uluslararası bilinirliğe katkı sağlayacak tanıtım desteklerinden yararlanma,
  • Amerika Büyükelçiliği ile düzenlenecek olan Gala’da yer alma,

Son başvuru tarihi: 01 Ekim Cuma
Başvuru:  http://www.timlegirisim.com/tr/online-basvuru.html