H İ B

deprem

DUYURULAR

TİM İklim Sohbetleri II Hakkında

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisinden alınan yazıda, İklim Değişikliği, Sürdürülebilirlik ve Avrupa Yeşil Mutabakatı hedeflerine uyum politikaları doğrultusunda, 21 Haziran 2021 tarihinde kamuoyuyla paylaşılan “TİM Sürdürülebilirlik Eylem Planı” kapsamında ihracatçılarımıza yol göstermek adına muhtelif çalışmalara devam edildiği belirtilmektedir. 

Yazıda devamla, 14 Temmuz 2021 tarihinde AB Türkiye Delegasyonu Başkanı, Büyükelçi Sn. Nikolaus MEYER-LANDRUT teşrifleri ile ilki gerçekleştirilen “TİM İklim Sohbetleri” serisinin ikincisinin 5 Nisan 2022 Salı günü Saat 11:00 – 12:00 aralığında TİM Başkanı Sn. İsmail GÜLLE ve Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Sir Dominick CHILCOTT katılımlarıyla İstanbul Topkapı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emre ALKİN’in moderatörlüğünde gerçekleştirileceği ifade edilmektedir. Zoom platformu üzerinden gerçekleşecek etkinliğe https://tim.org.tr/tr/iklim-sohbetleri linkinden kayıt olunması gerekmekte olup program boyunca Türkçe ve İngilizce simultane çeviri hizmeti sağlanacaktır.

Bu kapsamda, TİM İklim Sohbetleri programında ele alınması faydalı görülen, yeşil dönüşüm hedeflerine yönelik Birleşik Krallık ile gerçekleştirilecek ticarette ülkemizi bekleyen olası fırsat ve zorluklar ile sektörel ve ikili ticarete ilişkin iklim politikalarına yönelik sorularınızın 1 Nisan Cuma günü mesai bitimine kadar strateji@tim.org.tr e-posta adresine iletilmesi beklenmektedir. 

Bilgilerinize sunulur.