H İ B

deprem
  • Anasayfa
  • Duyurular
  • Pakistan – Türkiye Sağlık İş Forumu ve Pakmedica Medikal, Sağlık ve Kozmetik Fuarı Hakkında

DUYURULAR

Pakistan – Türkiye Sağlık İş Forumu ve Pakmedica Medikal, Sağlık ve Kozmetik Fuarı Hakkında

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisinden, USHAŞ (Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş.)’a atıfla alınan yazıda, PAKMEDICA Medikal Sağlık ve Kozmetik Fuarı ve Pakistan-Türkiye Sağlık İş Forumunun, Sağlık Bakanı Sn. Dr. Fahrettin Koca’nın himayelerinde, USHAŞ’ın organizasyonu ile dost ve kardeş ülkeler Pakistan ve Türkiye hükümetlerinin destekleriyle ilgili kurum ve kuruluşların iş birliği ile 12-14 Mayıs 2022 tarihlerinde Pakistan’ın Lahor kentinde gerçekleştirileceği iletilmiştir.

Yazıda devamla, Türkiye ile Pakistan arasındaki iş birliği kapsamında pek çok alanda olduğu gibi, sağlık alanında da güçlü iş birliği iradesinin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gerek 2016 ziyaretlerinde, gerekse 2020 ziyaretlerinde teyit edildiği; Pakistan ve Türkiye Hükümetlerinin güçlü işbirliği iradesinin tezahürü olan, Lahore Expo Center’de düzenlenen PAKMEDICA Medikal Sağlık ve Kozmetik Fuarı ve Pakistan-Türkiye Sağlık İş Forumunun 28-30 Eylül 2017 tarihlerinde Pakistan Pencap Eyaleti’nin Lahor şehrinde gerçekleştirildiği belirtilmiştir.

Yazıda son olarak, bu yıl USHAŞ’ın öncülüğünde düzenlenecek olan PAKMEDICA Pakistan – Türkiye Sağlık İş Forumu ile iki ülke Sağlık Bakanlıkları, hükümet yetkilileri ve sektör temsilcileri bir araya gelerek, paneller, B2B’ler ve çalıştaylarda deneyimlerini paylaşacakları ifade edilmiştir. Fuar, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından “Milli Katılım” kapsamında desteklenmektedir.

Etkinliğe dair detaylı bilgi için www.pakmedica.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kayıt ve sponsorluk ilişkileri için yetkili acente:
EXPOTURK Fuarcılık A.Ş.
ezgi.bas@ekspoturk.com

Bilgilerinize sunulur.