H İ B

deprem

DUYURULAR

Moskova Karantina Tedbirleri Hakkında

Türkiye İhracatçılar Meclisinden alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığının Moskova Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliğinden aldığı bir yazıya atfıyla, Moskova Karantina Tedbirlerine ilişkin bilgilere aşağıda yer verildiği belirtilmektedir.

“Rusya Federasyonu’nda COVID-19 pandemisinde 4’üncü dalga sürecinde 24 Ekim 2021 tarihinde günlük vaka sayısında rekor kırılarak 37.930 seviyesine ulaşılmıştır. Moskova şehrinde ise 8 bin seviyesine tekrar yaklaşılmasını müteakip muhtelif karantina tedbirleri tekrar uygulamaya geçirilmeye başlanmıştır.
Bu çerçevede, Moskova şehrinde COVID-19 pandemisiyle mücadele kapsamında; 28 Ekim – 7 Kasım 2021 dönemi (bu tarihler dahil) tatil ilan edilmiştir. Anılan tarihlerde, ayrıca; restoran ve kafelerde (gel-al ve eve teslimat siparişleri hariç) hizmet verilmemesi, okullarda eğitime ara verilmesi ve geniş katılımlı tüm eğlence, spor, tanıtım ve kültür aktivitelerinin yasaklanması karara bağlanmıştır.
Diğer taraftan, tiyatro ve müzelerde %50 kapasiteyle QR kod uygulaması çerçevesinde hizmet verilmeye devam edilecektir. Otellerdeki restoranların ise kendi müşterilerine hizmet vermelerinde (dışarıdan müşteri almamak kaydıyla) herhangi bir engel bulunmamaktadır.”