H İ B

deprem
 • Anasayfa
 • Duyurular
 • İspanya (Barselona) Fiziki Ticaret Heyeti (16-19 Şubat 2022) Hakkında

DUYURULAR

İspanya (Barselona) Fiziki Ticaret Heyeti (16-19 Şubat 2022) Hakkında

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisinden alınan yazıda; T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve TİM organizasyonu ile 16-19 Şubat 2022 tarihleri arasında TİM Başkanı Sn. İsmail Gülle’nin başkanlığında İspanya’ya yönelik tüm sektörleri kapsayan genel nitelikli bir Fiziki Ticaret Heyetinin ve Barselona şehrini kapsayacak söz konusu organizasyonda İspanya’dan iş insanlarının davet edileceği nitelikli iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü belirtilmektedir.

Bahse konu heyete başvuru için son tarih 17 Aralık 2021 Cuma günü mesai bitimidir. Bu tarihe kadar https://delegations.tim.org.tr/event/spain-barcelona-2022 internet adresinde yer alan Başvuru Formu’nun eksiksiz olarak doldurulması gerekmekte olup, etkinliğe katılım göstermek isteyen firmalardan ekonomi sınıfı uçak biletli katılım paketi için 35.800-TL, business sınıfı uçak biletli katılım paketi için 55.800-TL tahsil edilecektir.

Firmaların heyete katılımları, aşağıda belirtilen banka hesaplarına katılım ücretinin yatırılması ve ödeme dekontlarının TİM’ e ulaşmasıyla kesinleşecek olup, heyet hazırlık çalışmaları kapsamında B2B eşleştirme hizmeti alınan firmaya ödeme yapılması, uçak biletlerinin kesilmesi ve otel rezervasyonlarının yapılmasının ardından katılımcının katılımını iptal etmesi durumunda ücret iadesi yapılamayacağı bildirilmiştir. 

Heyete İlişkin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

1- İspanya’ya girebilmek için Covid-19 önlemleri kapsamında iki doz aşı olunduğunu gösteren belgenin bulunması gerekmektedir. Ayrıca seyahatte yolcuların uçağa kabul edilebilmeleri için son 48 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir.

2- TİM’in İspanya Ticaret Heyeti’ni Covid-19 salgınının seyrini göz önüne alarak iptal etme veya sanal ticaret heyetine çevirme hakkı saklı olup, TİM’in herhangi bir sebeple heyeti iptal etme kararı alması halinde firmalara katılım bedelleri eksiksiz olarak; sanal ticaret heyetine çevirme kararı alması halinde ise sanal ticaret heyetinin maliyeti düşülerek kalan bakiye ödemeleri gerçekleştirilecektir.

3- Katılım bedeli, aşağıda belirtilen paket kapsamında business uçak bileti ile seyahat için 55.800-TL, ekonomi uçak bileti ile seyahat için 35.800-TL’dir.

Katılım Ücretine Dâhil Olan Hizmetler:

 • Gidiş-Dönüş Ekonomi veya Business Sınıfı Uçak Bileti
 • 5 yıldızlı otelde 3 gece konaklama
 • İkili İş Görüşmeleri (B2B)
 • Heyet kapsamında öğle ve akşam yemekleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu
 • Covid Kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası
 • Heyet kapsamındaki transferler
 • Toplantı günü gerek duyulduğunda tercüman hizmeti

Banka Bilgileri:

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)

Vakıfbank Güneşli Ticari Şubesi (Şube kodu: 1248)

Iban No: TR58 0001 5001 5800 7261 1743 61

4- Business sınıfı biletler sınırlı sayıda olup ödeme önceliğine göre değerlendirilecektir.

Ayrıntılı Bilgi için:

Beste COŞKUNER

E-posta: bestecoskuner@tim.org.tr

Tel: 0212 454 00 96

Mehmet CESUROĞLU

E-posta: mehmetcesuroglu@tim.org.tr

Tel:0212 454 04 86