H İ B

deprem

DUYURULAR

Genç TİM Envanter Duyurusu Hk.

Sayın Üyemiz,


Türkiye İhracatçılar Meclisinden alınan bir yazıda, “Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye” hedefine ulaşabilmek ve toplumun tüm kesimlerinin ihracata özendirilmesi ile ihracat bilincinin tabana yayılması için TİM tarafından sadece tecrübeli ihracatçıların gençlere örnek olduğu değil, genç ihracatçıların da birbirine örnek olacağı, cesaret vereceği, tecrübelerini paylaşacağı Genç TİM’in hayata geçirildiği iletilmiştir.

İhracatımızda sürdürülebilirliği sağlamak, geleceğin ihracat ehli genç neslinin yetiştirmek, genç ihracatçı sayısını artırmak, gençlerimize yönelik ulusal ve uluslararası muadil kuruluşlarla iş birlikleri kurmak ve iş dünyasında genç girişimciliği geliştirmek amacıyla kurulan Genç TİM 10 Ağustos 2021 tarihinde yapılan basın toplantısı ile kamuoyuna paylaşılmıştır.

Bu çerçevede daha geniş kitlelere ulaşmak için https://tim.org.tr/genc-tim-basvuru adresinden Genç TİM ‘e başvurular alınmaya başlanmıştır.


Başvuru formunu dolduran ve gerekli üyelik şartlarını sağlayan tüm üyelerimiz Genç TİM’in doğrudan üyesi olacaklardır.

Bu doğrultuda, genç ihracatçılarımız Genç TİM ailesine üye olmak için, https://tim.org.tr/genc-tim-basvuru adresinden başvuru formunu doldurarak katılabilmektedir.


ÜYELİK ŞARTLARI:

  • 40 yaş ve altı olmak,
  • Firmasında temsil ve ilzama yetkili olmak,
  • Temsil ettiği firmanın son 2 takvim yılı içerisinde en az 5.000 dolarlık ihracat yapmış olması,
  • İhracatçı Birliği seçimli genel kurulunda temsil ettiği firma adına oy kullanma hakkını haiz olmak,

Bilgilerinize sunarız.