H İ B

deprem

DUYURULAR

Endonezya Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarı

Sayın Üyemiz,

16-22 Mart 2023 tarihleri arasında Endonezya’nın Cakarta ve Bandung şehirlerinde eğitim hizmetlerine yönelik düzenlenecek olan “Endonezya, Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarı” etkinliğine milli katılım organizasyonu, Ticaret Bakanlığından onay alınması ve yeterli katılım sağlanması durumunda ilk kez Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) tarafından gerçekleştirilecektir.

Endonezya, Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarı’na Birliğimiz organizasyonu altında katılacak kuruluşlar için fuar yer kirası, standard stand konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri, fuar alanında verilecek catering vb. diğer hizmetleri (nakliye hizmeti hariç) içeren katılımcı her kuruluşa etkinliklerde 6 m2 (toplam katılım bedeli 7.600 €) yer verilmesi planlanmaktadır. Ticaret Bakanlığının 5448 sayılı Hizmet İhracatının Tanımlanması, Sınıflandırılması ve Desteklenmesi Hakkında Karar’ı uyarınca organizasyon sonrası firmalara toplam katılım gideri üzerinden ödenecek destek oranının ise %70 olması öngörülmektedir.

Bilgileri ve söz konusu fuara Birliğimiz organizasyonunda iştirak etmeyi talep eden üyelerimizin aşağıda belirtilen bağlantıda yer alan başvuru formunu doldurarak, Hizmet İhracatçıları Birliği’nin aşağıda bilgileri bulunan banka hesabına 7.600 € fuar katılım tutarının yatırıldığına dair dekontun 27 Ocak 2023 Cuma günü saat 17.30’a kadar Birliğimize (e-posta: erhan.turhan@hib.org.tr) göndermeleri önemle rica olunur.

Fuar Başvuru Formu: https://forms.gle/SUsEavjp2WuL2gC38

Etkinlik Programı:

16 Mart – Cakarta’ya Varış

17 Mart – Cakarta Büyükelçilik Ziyareti ve Lise Ziyaretleri

18 Mart – “Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarı” – Bandung

19 Mart – “Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarı” – Cakarta

20 Mart – Lise Ziyaretleri

21 Mart – Üniversite İşbirliği Çalıştayı (Türk-Endonezya Üniversiteleri)

22 Mart – İstanbul’a Hareket

Banka Hesap Bilgileri:

Hizmet İhracatçıları Birliği

Vakıfbank

Güneşli Şubesi

IBAN (EURO) TR290001500158048016860365

(Ödeme dekontunun açıklama kısmına “HİB Endonezya Fuar Ödemesi” yazılabilir.)