H İ B

deprem

DUYURULAR

ASKTURKIYE.COM Firma Kayıtları Hakkında

Sayın Üyemiz,

Türkiye Tanıtım Grubundan (TTG) alınan bir yazıda, ihracat ailemizin en önemli parçası olan ihracatçı firmalarımızın dijital varlıklarına katkı sağlamak ve web ortamında bulunabilirliğini arttırmak amacıyla projelendirdikleri Türk İhraç Ürünleri Portalının (AskTukriye.com), Bakanlıklarına ait Kolay İhracat Platformu (KİP) ile entegre şekilde çalışıldığı belirtilmektedir.

AskTurkiye.com portal projesinin en önemli ayaklarından biri İhracatçı Firma veri tabanı olup ihracatçı firmalara özel künye sayfalarında (firma vitrin sayfası) yayınlanacak bilgilerin, KİP veri tabanında eksiksiz ve doğru şekilde toparlanması gerekmektedir. Global kampanyalarımızın merkezide yer alacak ve “Uluslararası Ticarette Türkiye’ye Sormadan Geçme!” söyleminin benimsendiği “Ask Türkiye” mottosu ile AskTurkiye.com’a yoğun bir ziyaretçi trafiğin beklenmekte, ihracatçı firma verilerinin eksiksiz ve zengin içeriğe sahip olması, ülkemiz ticari prestijinin desteklenmesi sebebiyle büyük önem arz etmektedir.

Bu kapsamda; firma yetkililerinin https://www.kolayihracat.gov.tr/giris web adresini ziyaret ederek, karşılarına çıkan “Kurumsal Giriş” üzerinden “E-Devlet Girişi” yapmaları gerekmektedir. Firma yetkililerinin sisteme başarılı bir şekilde giriş yapmaları durumuna, “İhracat Kokpiti” ekranında yer alan “Ask Türkiye Firma Vitrini Düzenle” butonuna tıklayarak firmalarına ait tüm bilgileri karşılarına çıkan form üzerinden doldurabileceklerdir.

Firmaların, AskTurkiye.com portalı’nda yayınlanabilmesi için doldurulması gereken form ve firma bilgi girişlerine ilişkin Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan Kılavuz Filmi’ne https://youtu.be/MKaTEvhcHOA?t=1358 web adresinden ulaşılabilmektedir.